Ubezpieczenie OC kojarzy się przede wszystkim z polisą komunikacyjną. Ochrona przed odpowiedzialnością cywilną jest jednak potrzebna w znacznie większej ilości sytuacji. Można w ten sposób zabezpieczyć firmę, uniknąć konieczności wypłaty odszkodowania za szkody wyrządzone klientom, ale także zabezpieczyć się w życiu prywatnym. Co daje taka polisa? Przed czym właściwie chroni?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zapewnia bezpieczeństwo finansowe w codziennym życiu. Dlaczego jest ono jednak zagrożone? Otóż może się okazać, że osoba trzeba, na przykład sąsiad, ma uzasadnione roszczenia. Na przykład zalane zostało jego mieszkanie, co naraziło go na potrzebę przeprowadzenia kosztownego remontu. Ale szkody mogą być też mniejsze. Na przykład wybite okno – dzieciom grającym w piłkę na podwórku zdarzają się takie wypadki. A co z psem? Jeśli ugryzie on sąsiada lub listonosza, kto wypłaci odszkodowanie? Zobowiązany do tego jest właściciel zwierzęcia, ale jeśli posiada ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, wszelkie szkody pokryje ubezpieczyciel. Jakie jeszcze zdarzenia są objęte ochroną dla posiadaczy ubezpieczenia OC w życiu prywatnym?

 • Używanie sprzętu AGD
 • Kiedy Twoja pralka się zepsuje i zalejesz mieszkanie sąsiadów, koszty przeprowadzenia koniecznego remontu mogą być bardzo duże. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, jeśli je masz - pokryje wszystkie wydatki.

 • Podróże rowerem
 • Poruszanie się rowerem jest zdrowe i daje wiele radości. Ale potrącenie pieszego może spowodować, że konieczne będzie pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Jeśli uraz jest poważny – może to być duży wydatek. Także uszkodzenie na przykład zaparkowanego na trasie samochodu będzie wymagało jego naprawy, wtedy także z pomocą przyjdzie ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

 • Używanie wózka inwalidzkiego
 • Osoby niepełnosprawne, które potrzebują wózka inwalidzkiego, także docenią pomoc ubezpieczyciela. Brak możliwości samodzielnego poruszania się jest wystarczającym problemem, nie warto dokładać sobie zmartwień związanych ze szkodami spowodowanymi przez wózek.

 • Szkody wyrządzone przez zwierzęta domowe
 • Posiadanie psa czy kota także niesie pewne ryzyko. Nigdy nie można mieć pewności, jak zachowa się czworonożny przyjaciel. Może się na przykład przestraszyć i zaatakować przechodnia. Powód czasem bywa trudny do odkrycia. Poszkodowanemu będzie należało się odszkodowanie, o które także nie trzeba się martwić posiadając ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

 • Amatorskie uprawianie sportu
 • Także podczas ćwiczeń fizycznych można spowodować szkodę. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jest często potrzebnym produktem dla osób amatorsko uprawiających sport.

  Ubezpieczenie OC – kiedy się przydaje?

  Ubezpieczenie OC, czyli ochrona przed odpowiedzialnością cywilną, przydaje się niemal każdemu. Zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym można wyrządzić komuś szkodę. Obowiązek rekompensaty finansowej może być dużym obciążeniem dla budżetu domowego, dlatego warto zdecydować się na taką ochronę. Jak można ją sobie zapewnić?

  Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – gdzie kupić polisę?

  Jeśli zdecydujesz się na ochronę, jaką daje ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, najlepszym rozwiązaniem będzie rozszerzenie o nią polisy mieszkaniowej. Wielu ubezpieczycieli umożliwia kupienie takiej umowy dodatkowej. Jeśli więc Twoje mieszkanie nie jest jeszcze ubezpieczone, możesz za jednym razem zapewnić sobie obie polisy. Za pomocą kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości znajdź najlepszą polisę mieszkaniową i sprawdź, czy oferuje także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. A jeśli już masz polisę, możesz skontaktować się z przedstawicielem firmy, która ją wystawiła i dobrać właściwy dodatek.

  Porównaj najlepsze oferty ubezpieczeń OC i AC